27.7-10.8 2024 - 10 500 Kč

Tvoření, zábava, relax

To jsou slova vystihující náš craft camp Axies!

Sebepoznávací, týmový tábor nabitý zábavným a tvořivým programem.

Hlavní náplň campu

Budeme se na vás těšit na  našem unikátním táboře určeném pro nadšence furry, larp a cosplay kultury!

Tento tábor je ideální místo pro všechny kreativní duše, kteří milují umění kostýmů, převleků a vlastnoruční tvorbu. V CraftCamp Axies se spojují fantazie, umělecké dovednosti a láska k detailům, aby každý účastník mohl rozvinout svůj talent a představivost v bezpečném a podporujícím prostředí.

 • Práce s různými materiály a technikami výroby kostýmů, jako jsou kožešiny, pryskyřice, tkaniny či elektronika.
 • Výroba suitů a kostýmů: Účastníci pracují na svých projektech, zatímco se učí nové dovednosti a sdílejí tipy s ostatními. Není zaručeno že stihneš časově celý kostým vytvořit, budeš ale vědět jak si jej doma případně dohotovit!
 • Doplňky: Ukážeme si jak vytvořit například tašvici, měšec, či jiné dekorativní prvky které využiješ pro svůj suit či kostým!
self-care

25+ let zkušeností

A stále se vzděláváme abychom mohli pomáhat.

Každý občas v životě tápe a potřebuje najít sám sebe či zdolat překážky všedních dní. Nezáleží na věku, zdravotním stavu, víře ani sexuální orientaci – každý den může být v životě jednoho z nás boj.

My i naši zvířecí parťáci Ti pomůžeme v Tvých bojích a v nalezení sama sebe.

CO U NAS NENAJDEŠ!

Gauč a hodiny dolování témat a prožitých zážitků a potíží. Nenajdeš zde uzavřené oddělení ani mříže, zamklé pokoje, odosobnění a nerespektující přístup.

My to děláme jinak. Zakládáme si na našich zásadách:

U nás nikoho neodsuzujeme, ale bereme každého takového jaký zrovna je. Naší hlavní prioritou je seberozvoj, posílení Tvých silných stránek a naučit Tě se pracovat se slabými. Cílem je individuální přístup pro každého, stanovování si vlastních v té chvíli reálných cílů a každý u nás jde vlastním tempem. Nemusíš se bát že by jsi něco nestihla vstřebat! 

Ukázky z programu

Na co se můžeš těšit?

Jak vypadá náš

Program

Camp je netradiční hlavně tím, že je kladen velký důraz na sestavování programu a výběr vedoucích, kteří jsou sami vzděláni v různých odvětvích od psychologie, pedagogiky, tvoření, astrologie, výtvarných činností a hlavně aby zde děti a účastníci zažili že zde mohou být sami sebou a poznali svoje přednosti a se slabinami se naučili pracovat. 

Hlavně se bude skládat z různých seminářů  a workshopů a dále povídání na témata, která účastníky budou zajímat. Seznámíme se i  s našimi zvířecími průvodci a naučíme se něco o jejich péči, zažijeme terapie se zvířaty od králíků, přes fretky až po koně, pomůžeme s péčí, venčením. Možnost se postarat o koníky a povozit se, nebo se i naučit základy jízdy. Také, výlety a výpravy, profi  focení, náš Foodfestival, soutěže Furrdance a Furrbatle, nenarozeniny, tvoření, netradiční hry a soutěže, táboráky, hledání totemového zvířete, meditace a hlavně zdokonalování sama sebe, workshopy a semináře na různá témata a netradiční zážitky se super kamarády.

Slovníček pojmů

 • Foodfestival = ochutnávky exotických jídel včetně dobrot našich babiček a společné vaření a kuchtění.
 • Art festival = program zaměřený na finanční gramotnost, propagaci své tvorby a obchodování, který je součástí každého campu – účastníci začínají na tržišti s 1 výrobkem a mohou postupně změnit taktiku, strategii uzavřít spojenectví aj- cíl vydělat co nejvíce herních peněz – výtvory které získají mají jako památku domů.
 • Furrdance = taneční soutěž na připravovanou choreografii, v kostýmu i bez.
 • Furrbattle = taneční a pohybový souboj pro týmy i jednotlivce
 • FurrStar = ukaž co je v tobě nejlepší!
 • nenarozeniny = oslavíme spolu všichni narozeninový den naruby – tedy slavíme to že NEMÁME narozeniny
 • meditace, hledání totemového zvířete = nauč se zklidnit svou mysl, a s pomocí moudrosti indiánů se spojit se svými přednostmi a silnými stránkami
 • miniouting = výlet do města v kostýmech, suitech

 

petsweb
Doplňkem jsou i pobyty se zvířaty, pomoc s péčí o ně a koně či výuka základů ježdění, voltiže, přirozené komunikace a vše ostatní  s koňmi  našeho hiporehabilitačního centra.
Je možnost i během campu na požádání začlenit určité formy terapií převážně se zvířaty. 

Co se ti snaží říct naši zvířecí průvodci

ti bude tlumočit Ryška, vzdělaná lektorka s nespočtem certifikátů, potřebnou praxí a motivací lidem pomáhat. Zažijete společně opravdu hluboké propojení, nevšední zážitky  a poznání!

pets_3web

Každý se nám může kdykoli svěřit a šikanu a jiné zde netolerujeme. Vedoucí má na starosti cca 5 dětí, tudíž se jim může opravdu věnovat jak v programu, tak i vyslechnout jejich stesky, potíže a nebo věci ve kterých se chtějí zdokonalit a jsou připraveni vždy tu pro účastníky být.

pets_1web

Zkušenosti u koní a zvířat

Nepotřebuješ mít! Pomohou nám a ukáží jak vyčlenit svuj osobní prostor, jak vyvíjet tlak a hlídat si jeho míru mezi přáteli i v kolektivu, oni nás naučí se zastavit a meditovat, odpočívat a spoustu dalších důležitých věcí. 

Datový zdroj 1happypet

Každé ze zvířat i koní v našem centru je specialista na určitou činnost

a každé ti nějakým způsobem ukáže TVOJI cestu, ukáže ti tvoje strachy, tužby, a hlavně to NEJ NEJ co v sobě máš!

Můžeme s tebou počítat?

Informace pro účastníky

vehicles

Doprava

 • o víkendech k nám nejezdí hromadná doprava
 • z důvodu nedostatku parkovacích ploch a úzkých ulic vás žádáme - nechávejte auta u Hřiště (naproti je hasičská zbrojnice) cesta pěšky je pak v řádu pár minut
house

Zázemí

 • nejsme hotel - prosíme nečekejte hotelový komfort! Najdete u nás spíše útulné rodinné prostředí.
 • v současné době jsou připraveny pro děti stany (až pro 6 míst) typu jurta - Coleman Cortes Octagon, které jsou na našem paloučku přímo v oploceném areálu. Ve stanech již máme i karimatky a matrace k zapůjčení a množství dek a spacáků, kdyby někomu byla zima - spacáky ovšem mají děti svoje, pod stany jsou podlážky navíc kvůli izolaci tepla.
 • V případě velkých dešťů děti spí nouzově v klubovně. Věci se suší a popř. perou v pračce. Suity a náhradní oblečení jsou uloženy v boční místnosti u klubovny. Naším cílem je časem nad klubovnou vybudovat zázemí k dalšímu přespávání a skladování věcí - půdičku.
 • karimatky a spacáky máme k zapůjčení, ale pokud máš přivez si svoje (existují i rozkládací - ne nafukovací - matrace, někteří táborníci si berou tyhle)
 • WC – areál je vybaven 4x toi toi
 • sprcha – zatím krytá venkovní, je napojena na teplou vodu - možnost se koupat každý den v poledním klidu
 • zařízená kuchyňka- nápoje káva, čaj, občerstvení dle libosti, lednice, jídelnička
salad

Strava

 • můžeme zařídit bezlepkovou stravu
 • snídaně bývají formou švédského stolu - každý si vybere na co má chuť - cornflake, pečivo, přílohy, nebo uvaříme dle domluvy
 • na svačinu si můžeš nabídnout ovoce, zeleninu, nebo namazané chlebíky či jogurty a oplatky
 • obědy dovážíme z místní restaurace takže si pošmákneš! (můžeš si vybrat zde ve formuláři a přidat k objednávce)
 • večeři si uvaříme společně, nebo bude nachystaná po programu
 • pokud je něco na co jsi alergický/á nebo něco co opravdu nemůžeš ani cítit, pak nám dej včas vědět!
 • a samozřejmostí je, že když budeš mít hlad během dne, tak něco připravíme - neboj se říct
 • pro pitný režim máme k dispozici kafe, čaje, i sladší nápoje nebo i čistou vodu s citrónem a bylinkami ze zahrádky

Jak fungujeme:

Propojujeme úkoly, pracovní terapii, animoterapii a pobyt se zvířaty a cílenou práci s nimi, včetně koní a arteterapeutické vyžití společně s hrami, vhodnou motivací a činnostmi zaměřenými na rozvoj dovedností, kompetencí, relaxaci a překonávání vlastních traumat a potíží.

Dále se zaměřujeme na vysvětlování a výuku technik, které ti mohou pomoci pro stanovení si vlastních byť jen malých cílů a sledování a vzájemná radost z jakýchkoli pokroků.

Pro každého jsme tu jako rádci, průvodci ale, pokud je potřeba i vrba.

Při naší práci kombinujeme v každém případě individuální a respektující přístup ke každému!

Dále kombinujeme přístupy pedagogiky, hiporehabilitace v sociální a pedagogické praxi, koučování, systemický přístup, přístup Gordona neufielda a Gabora Matté , animo a arteterapii, a krizovou intervenci a nejvíce vše předáváme formou zážitkové pedagogiky.

Velkým přínosem je i společná podpora a motivace navzájem!

Největší zásluhu mají na tom všem především naši terapeutičtí průvodci. V současnosti máme 3 canisterapeutické psi, 12 kočiček a 4 koně. Dále mnoho menší společníků od slepic, fretky, králíků, koz - všechna zvířata jsou připravována a trénována pro kontaktní terapii a psychoterapii!

Asistované terapie s koňmi a zvířaty jsou uznávány v oblasti lékařství (fyzického i duševního) ve většině zemí.

Díky používání přezdívek místo jmen, je to přátelštější a je jen na tobě, komu co sdělíš, kdy se odvážíš, o jaké informace se podělit anebo zda zůstaneš anonymní pro ostatní až do konce.

Aktuality, fotografie a novinky na naší FB stránce

Držím se hesla

"Život je šmejd, ale je tak úžasný, že stojí za to se s ním rvát!"

A kdo se vám bude věnovat?

Hana Ryška Studená

Spousta lidí mi říká že mám „zápal kosti od blbosti“ a víte co? Je to pravda.

Neberu se vážně, dokáži se s věcmi poprat a brát optimisticky i těžce zvládnutelné situace. Netypický manažer – asi mě nemůžete zařadit mezi typické terapeuty nebo manažery sedící v křesle ve své kanceláři delegující úkoly na podřízené. Někdo sbírá známky a já sbírám certifikáty, osvědčení a hlavně zkušenosti a zážitky z mnoha kurzů, workshopů a seminářů na mnoho témat, která mne ovlivňují a která mohou pomoci v další činnosti pro druhé.

Miluji poznávání nových  věcí a hlavně nových úžasných lidiček s jejich nespočtem příběhů a znalostmi a užívání si společného času s nimi.


Jsem jednatelka společnosti Stuha z.s., certifikovaný terapeut (felinoterapie, arteterapie, canisterapie, hiporehabilitace HPSP, zdravotník ZZA) volnočasový pracovník, trenér jezdců a zvířat, pedagog – volnočasové aktivity a učitelka v MŠ, furrík, a zkušený šermíř a jezdec kaskadér.Také jsem hermetik, průvodce na cestě životem, člověk co vnímá procesy mezi nebem a zemí a vše co nám nabízí příroda okolo nás. Umím  pracovat  s energiemi a ukázat vám jak vás mohou ovlivnit v každodenním životě stejně jako umět si vymezit osobní prostor, získat respekt a mnoho jiných dovedností.

Pod záštitou sdružení Stuha z.s. nabízí sebezkušenostní, seberozvojové, terapeutické služby i pomoc kouče a Krizové intervence.

Více informací o mně

hanastudena.cz

Pro dotazy můžeš zavolat na tel:

734 218 039

Tak se přihlaš, budeme se těšit!

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Důležité informace pro rodiče!

1. Tábor a dokumenty

 • příjezd v 12-14h (výjmky po domluvě)
 • odjezd je poslední den mezi 12-14h

Tyto dokumenty prosím přivezte ssebou

 (bohužel kvůli hygieně musíme mít vše i v papírové formě)

 1. vytištěnou a podepsanou přihlášku
 2. KOPII potvrzení od lékaře a KOPII kartičky pojištovny. Zdravotní způsobilost  – potvrzení od lékaře může být staré až 2 roky a může být i z jiné organizace
 3. Potvrzení o Bezinfekčnosti s datem příjezdu na camp

A nezapomeň na léky a oblíbené hudební nástroje, psací a kreslící potřeby a suit a nebo cosplay kostým 🙂

2. Nemáte nárok na slevu?

Od 5.1 2023 můžete zažádat až o 2000Kč z projektu darujmekrouzkydetem

Po ukončení tábora můžete zažádat o zpětné vrácení až 1500Kč od vaší pojištovny (každá pojištovna nabízí v jiné výši, zjistíte u svojí pojištovny) – potvrzení vydáme na požádání.

3. Zákaz telefonů

Prosíme nedávat telefony – budou vybrány a uloženy. V odůvodněných případech dítěti bez potíží zapůjčíme náš telefon či dítě k telefonu zavoláme. Nejedete k nám přece projíždět sociální sítě 🙂   

Mob: 734 218 039 – volejte po programu prosím mezi 18-19