Tábory a furrycampy

Příměstské tábory, furrycampy, chovatelské tábory a spousta další zábavy mezi zvířátky a v přírodě!

Plánované tábory na rok 2023

Alenka

v Říši divů

1 – 16.7 2023
16 dnů
9500 Kč

Vhodný věk: 10-18

Furry camp pro každého

Craftcamp

Axies 2

25.8 – 2.9 2023
9 dnů
6100 Kč + 2000 Kč materiál(pro tvořílky)

Vhodný věk: 8-18

Vhodné pro milovníky tvoření!

Hry

o říše

5- 20 .8 2023
16 dnů
9500 Kč

Vhodný věk: 8-18

Pro cosplayery, furries, larpaře a další bytosti!

* registrace probíhá přes náš systém auksys

** pokud máte jakékoli problémy s registrací napište nám na email stuha@stuha.org

Můžete se přihlásit k odběru newsletteru aby se k vám informace včas dostali!

Jak se přihlásit?

 1. zaregistruj se v našem systému auksys (klikni zde)  nepřeskakujte tento krok
 2. vyber si turnus
 3. pročti si všechny přiložené dokumenty zde v emailu nebo na auksys po registraci (jsou totožné)
 4. vyplň ZÁVAZNOU registrační přihlášku skrze formulář na auksysu u daného campu
 5. jsi zaregistrován!
 6. stáhni potřebné soubory které přivezeš ssebou až při nástupu na camp (bezinfekčnostzdravotní způsobilost a přihlášku v papírové podobě)
  1. potvrzení od lékaře může být staré až 2 roky a může být i z jiné organizace
  2. bezinfekčnost musí mít v datu den nástupu na camp
 7. nezapomeň do 28.2 zaplatit zálohu 2000Kč (nebo celou částku) a zbytek doplať do 31.5 2023
 8. POUZE pro Craftcamp  Axies – nemáš-li zájem o materiál navíc, napiš nám poznámku do přihlášky nebo email
 9. nezapomeň se podívat zda máš nějaký nárok na slevu na tábor 
  1. od 5.1 můžete zažádat až o 2000Kč z projektu darujmekrouzkydetem
  2. po ukončení tábora můžete zažádat o zpětné vrácení až 1500Kč od vaší pojištovny (každá pojištovna nabízí v jiné výši, zjištíte u svojí pojištovny) – potvrzení vydáme na požádání.
 10. po zaplacení tábora si ještě stáhni náš návod Co si vzít ssebou a nastav si včas upozornění do mobilu ať se nebalíš na poslední chvíli! 😉
 11. nezapomeň přijet v první den do 14.00 (vyjmky po domluvě)
 12. odjezd z tábora je poslední den mezi 12-14.00 
Stuha z.s.
4.2
Na základě 10 recenzí
powered by Google
Veronika BrzobohataVeronika Brzobohata
13:48 03 Sep 23
Tábor bohužel nesplnil naše očekávání, za tu částku bych očekávala úplně jiné prostředí (hygienické podmínky), stravování (dcera měla velký hlad) i přístup vedoucí … Prostě tohle nebylo nic pro nás a jsem ráda, že jsem dceru po čtyřech dnech na její přání vyzvedla.
STELLA JANCALKOVASTELLA JANCALKOVA
17:59 23 Aug 23
Je to magické místo .ve stužce ztrácím úplně pojem o čase .dětem se strašně a líbí se jim hlavně zvířátka .p.Ryška má moc super ,přístup k dětem .a hlavně program si děti moc užili A dcera přijela z kempu úplně jiná .určitě pojedu z dětma zase .a děti pojedou na kenpy.kdyby to šlo tak jsme tam celé prázdniny
Dorotka PavlíčkováDorotka Pavlíčková
10:12 11 Jul 23
Je tam moje kamarádka a konečně je stastna
Jana PovolnáJana Povolná
08:19 19 Mar 23
Super individuální přístup. U dětí je vidět velké zlepšení hned po prvním přespání.
GregorGregor
15:42 31 Jan 23
Tábory fakt super! Vedoucí jsou taky fajn a super program. Na tomto táboru jsem už byla 3x a pojedu zas ^^ sice to na první pohled může vypadat jakkoliv ale nesuďte knihu podle obalu. Skvěle se starají o zvířata která zde mají, i táborníci radi pomůžou. 🩷💕 Za mě nejlepší tábor na kterém jsem byla. ⭐⭐️⭐️⭐️⭐️
Markéta StudenáMarkéta Studená
17:17 07 Jan 23
Vypomáhám sdružení dlouhodobě a za mě je to skvělé místo pro relaxaci, upuštění uzdy. Můžete zde tvořit, odpočívat, dělat blbosti a být kým chcete 🙂
Skvělé programy pro děti a péče o zvířata.
Kamil NemečkayKamil Nemečkay
16:49 25 Aug 22
Gatito GatitoGatito Gatito
22:50 14 Mar 22
To nejlepší místo pod sluncem 😇
js_loader

Náhled do minulých turnusů

Furrycamp HP 2021

12.8   Kdyby jste někdo nevěděli jak to u nás vypadá..tak zde máme jednuý z užasných map Centra Stužka 😀 Jinak jsme již zažily mnoho netradičních stylů kresby i malby, Food festival,...

Furrycamp Aladar I 2021

3.8 UTERNI ZPRAVICKY Z CAMPU !! Fotky ve fotogalerii.Dnes jsem si užily skvělý den a přečkali nejen přeháňky, zkoušeli nové výtvarné techniky v arteterapii, ráno zažily skvělou motivační hru o...

Upozornění

Prosíme nedávat telefony

Budou vybrány a uloženy. V odůvodněných případech dítěti bez potíží zapůjčíme náš telefon či dítě k telefonu zavoláme. Stačí zavolat na 734 218 039

Finance děti nepotřebují

Poslední den je možnost přispět na naše zvířátka zakoupením výrobků v naší aukci.

Také můžete podpořit naše koníky (pokud předem požádáte o jízdy, a uskuteční se - 4x20 min během campů)

Nebo pokud máte zájem o vyrábění (suitu), zaplatíte nám 2000 Kč předem po domluvě (kožešiny seženeme) 

Nutné výdaje

V případě jiných nutných výdajů - něco rozbité, lékařské výlohy aj- bude vyúčtováno a Vámi doplaceno na konci campu.

Tvorba SUITů

Během campů je možnost vytvořit si base, packy, ocas aj., ceslý suit se nestihne, ale může se na něj připravit a nastříhat materiál. Po špatných zkušenostech z min. roku jsme nuceni zavést nutnost nahlásit zda máte zájem o vyrábění suitů a vybrat k platbě za camp + 2000Kč předem a kožešiny zakoupíme dle domluvy a nebo je možnost přivézt si i svoje (dražší, nebo speciální barvy)

Kdo toto nezaplatí, bude mít možnost tvořit suit a jeho části a může se účastnit programů a vše, ale suit a vybavení k furry pouze z materiálu a zbytků co zde budou k dispozici.

Furry campy jsou navíc nabity suitěním, výukou jak a z čeho tvořit, výrobou base, tlapek pod dohledem suitmakerů a všemu potřebnému k suitění. Veškeré vybavení k tvoření, výtvarných aktivitám jakéhokoli druhu je zde účastníkům plně k dispozici po celý pobyt a mohou libovolně využívat.

Příjezd a odjezd

Děti je nutné přivézt v první den do 14.00 a odvézt poslední den mezi 12 -14.00

Výjimky vždy konzultovat s hlavní vedoucí Ryškou.

O víkendu nám sem do vesnice NEJEZDÍ hromadná doprava- proto není možné přijet klasicky autobusem až sem (nanejvýše do Moravské Třebové a odtud taxi)

Pokud je zde vedoucí s autem, je možnost domluvit váš odvoz.

NEJEZDĚTE s autem až k areálu!

Z důvodu nedostatku parkovacích ploch a úzkých ulic a jelikož chceme stále mít dobrou sousedskou atmosféru nechávejte auta prosím u Hřiště (naproti je hasičská zbrojnice) a pokud není určeno jinak dojděte s dětmi do areálu pěšky (některé campy začínají na náměstí u obchodu a nebo přímo na hřišti - pokud je tam volno) není zde možnost otočení a zbytečně děláme zlou krev mezi sousedy.

Vedoucí

Hana Ryška Studená

Hlavní vedoucí, pedagog, terapeut, lektor, zkušenosti s pořádáním táborů již 27 let, kurzy zdravotníka zotavovacích akcí, hiporehhabilitace HPSP,kontaktní terapie, krizový intervent, terapeutické kurzy,šermíř, kaskadér, trenér a terapeut i zvířat a vedoucí azylu pro zvířata  aj.

Základna vedoucích

Je tvořena ověřenými vedoucími kteří již mají zkušenosti s prací s dětmi, každý vedoucí zodpovídá za svou část programu a pouze za 5-7 dětí a tudíž jim může být plně k dispozici, pomáhá mu instruktor, pomocník z řad starších dětí, kteří se učí na budoucí vedoucí. Vedoucí s dětmi dle možností pracují celoročně i přes sociální sítě a na našich akcích během roku a veřejných outincích.

Jsou zde pedagogové, volnočasoví pracovníci s dětmi, IT specialisté, osoby různých znalostí  a dovedností kteří je chtějí dětem předat a tím jim poskytnout mnoho netradičních zážitků.

ZDRAVÍ a bezpečnost i psychická účastníků - je pro nás na 1. místě.

Areál

Naše sídlo a zároveň místo konání akcí a campů se nachází v malé vesnice Dětřichov u Moravské Třebové 19 kde jsme v roce 2018 koupili starý domek z exekuce, který stále postupně společnými silami opravujeme.  

Jsme nezisková organizace a náš hlavní příjem je právě z campů a tudíž opravy probíhají opravdu hlavně za pomoci kamarádů, rodičů a  co zvládneme sami. Samozřejmě je pro nás bezpečnost a zdraví svěřených dětí to nejhlavnější a i když to zde  není jak v hotelu- snažíme se maximálně opravovat stále a  na nedostatcích aktivně pracujeme.

Spaní

Stany

V současné době jsou připraveny pro děti stany společně vždy pro 3-4 děti s velkou  předsíňkou,  a nebo pro až 6 dětí stany typu jurta - Coleman Cortes Octagon, které jsou na našem paloučku přímo v oploceném areálu. Ve stanech již máme i karimatky a matrace  k zapůjčení a množství dek a spacáků, kdyby někomu byla zima - spacáky ovšem mají děti svoje, pod stany jsou podlážky navíc kvůli izolaci tepla.

Klubovna

V případě velkých dešťů děti spí nouzově v klubovně. Věci se suší a popř. perou v pračce.

Bezpečné uložení věcí

Suity a náhradní oblečení jsou uloženy v boční  místnosti u klubovny.  Naším cílem je časem nad klubovnou vybudovat zázemí k dalšímu přespávání a skladování věcí - půdičku.

Karavan

K jiným pobytům již lze využít karavan pro 5 osob, na campeech slouží jako klubovna pro vedoucí a popřípadě jako marodka.  Samozřejmostí je i stan izolační (pokud by se ovšem problém na izolaci objevil, voláme domů aby bylo dítě včas odvezeno)

Doupě

Doupě, aneb naše jídelna i klubovna - je to upravená stará stodola, vybavena kuchyňským koutem, skříňkami k uložení vlastních ešusů, příborů a hrníčků, řádně označených.  Dále jsou zde skříně a police k uložení tvořivého a výtvarného materiálu, stoly a gauče a oddechová zóna a v případě špatného počasí a provlhnutí stanů slouží i jako místo pro nouzové přespání.

Stravování

Možno zařídit bezlepkovou stravu!

Snídaně

Formou švédského stolu a bufetu - čili připraveny teplé nápoje /čaje, kakao, mléko, káva bez kofeinu / a množství potravin k výběru - pečivo + másla, marmelády,paštiky, šunka dále cornflake, lupínky a jiné cereálie a také ovoce, zelenina. Jelikož nám zde záleží na dětech a jsou zde i děti s poruchami příjmu potravy - mohou kdykoli přijít a říci o nějakém svém stravovacím problému, hladu, chuti a snažíme se vždy problém zdárně a vhodně  vyřešit.

Svačiny

Jsou formou ovoce, zeleniny, namazaných chlebů, výletních balíčků a nebo jogurtů a popřípadě oplatků.

Obědy

Dovážíme z místních restaurací a na výběr bývají většinou alespoň 2 jídla a polévky.

Pokud jsou již obědy studenší, přihříváme je v mikrovlnkách /někdy je dovezou moc brzy, a nebo jiz vychladnuté, popř jedna firma vozí přímo zalaminované porce/.

Večeře

 Večeře děti většinou mají teplé - langoše, palačinky, chleba ve vajíčku, krupici a jiné.

Pitný režim

Je samozřejmostí- celý den jsou k dispozici neustále doplňované zásobníky se šťávou, čajem, vodou s bylinkami a během  dne je možnost ještě i jiné teplé nápoje (snídaně, večeře)

Další fotografie na našem facebooku v albu!

Hygiena

WC

Camp je vybaven 3 ks mobilních toalet každá s vlastním pisoárem, umyvadlem s tekoucí vodou a mýdlem a každý den jsou desinfikovány. Jsou v průběhu campu vyváženy a připravuje se  pár eko toalet. Také plánujeme úpravu vnitřních sociálních zázemí.  

Sprcha

Sprcha je vytvořena za toaletami a je napojena na řád s teplou vodou. Sprchování  je možno každý den - povinně 1x za 4 dny.  Bude i vnitřní sprcha.

Umyvadla

Ta jsou v kuchyni na mytí nádobí a ešusů, další na každém wc a také ve dvoře samostatné k umývání rukou a zubů. Všude je tekoucí pitná voda z městského řádu.

Legislativa + kontroly

Hygienické kontroly

Naše akce jsou  řádně nahlášeny a sledovány hygienickou stanicí a po prvních dolaďování detailů, jsme již  naprosto v souladu s hygienickými parametry a i v našich podmínkách zabezpečujeme účastníkům hygienické a bezpečnostní i epidemiologické vhodné podmínky.

KVS (veterinární) kontroly

Jelikož je zde i azyl pro zvířátka i jejich chov a vše potřebné je sledáváno KVS.

Prosíme pokud budete mít jakékoli pochybnosti o hygieně a zázemí dětí, nebo potřebách pro naše zvířata - nejdříve je řešte s námi bez zbytečného posílání kontrol - zdržuje to od programu nás, stresuje děti a hlavně kontroly jezdí pravidelně minimálně 1x za 14 dní v létě a nechtějí sem na udání jezdit zbytečně častěji když vědí že je vše ok. 

Pro nás jsou děti a zvířata opravdu na 1. místě a můžete kouknout do fotogalerie na FB do složky- jak šel čas, a můžete zhodnotit co vše jsme již pro naše miláčky a Vaše děti zvládli vybudovat a stále budujeme a budovat budeme!

Zdravotní potřeby

Camp je  samozřejmě vybaven lékárničkou a proškoleným personálem jak pedagogicky, terapeuticky, tvořivě, zdravotnicky a vše co je fungování potřeba.

Psychická podpora!

Také jsou zde navíc k dispozici terapeuti, kteří mohou zasáhnout a nebo být dětem oporou v případě jakýchkoli problémů, stesků. S dětmi pracujeme i po celý rok a řešíme s nimi například šikanu ve škole, vzdělávací problémy, ale pracujeme i na jejich sebevědomí  a sebeuvědomění.

Přihlašování na tábory, cena, platba

 Přihlašování proběhne přes aplikaci AUKSYS na tomto odkaze: 

záložka jednorázové kurzy https://stuha.auksys.com/master/jednorazove.php

Jsou tam  ke stažení i všechny dokumenty potřebné ke campům.

Vyplněné a podepsané přihlášky, potvrzení od lékaře, potvrzení o bezinfekčnosti.

Tyto vyjmeenované dokumenty přivezete s sebou až  na tábor.

Zde zadáte camp na který chce Vaše dítě jet a přihláška se bere již jako závazná !!

Platbu je možné na splátky pouze po předchozí domluvě- email: stuha@stuha.org

Minimální záloha 2000 Kč je nutná uhradit nejpozději do 28.2 - jinak nezaručíme další  rezervaci místa pro Vaše dítě.

Platbu za celý camp je nutné uhradit nejpozději do 31.5 2023

Při platbě uvést jméno dítěte a  VS daného campu

Alenka     112023

Axies     222023

Hry o říše     332023

Provozovatel + Adresa:  

Stuha z.s. , Dětřichov u Moravské Třebové 19,  57101

IČO : 06664661        

Na pobyt v LT můžete požádat u vaší zdravotní pojištovny a nebo v rámci programu Darujme kroužky dětem.

Bankovní spojení:  Reifeisen bank    čú: 1025351055/5500                      ……………………………………………………………………………………………………………

Prosíme o informaci na email v případě že o některý z těchto dokumentů máte zájem

Platba a proplácení tábora od zaměstnavatele. 

1 -Žádost o poskytnutí příspěvku na LT pro své dítě od   zaměstnavatele.

2 - vystavení faktury pro zaměstnavatele  k proplacení poukazu

3-  vystavení potvrzení pro pojištovnu pro vyplacení částky z bonusových programů

4-   možnost požádat  přes https://www.darujemekrouzky.cz/ - a najít Stuha z.s