Škola čar a kouzel v zapovězeném lese

Termín

23.7  – 31.7 2022

Cena

8.500 Kč

Věk dětí

8-16

* registrace probíhá přes náš systém auksys

** pokud máte jakékoli problémy s registrací napište nám na email spolekstuha@gmail.com

O táboru

Zvířátka z lesa blízko Bradavic si založila vlastní školu – která kolej vyhraje školní pohár? Drakozel, Pantheria, Vlčedar, nebo Konislav?

Kromě klasického programu na motivy Harryho Pottera, tvoření, výroby suitů, maseknás čeká i mnho netradičních her, soutěží zábavy, miniouting a skvělý tým lidiček, vedoucích i zvířat.

Na tento camp navazuje náš nový netradiční jezdecký a tudíž je možnost oba spojit a trávit úžasných 16 dní. za cenu za oba campy 8200 Kč.

Program

Zaměřená hlavně na poznávání sama sebe, netradiční úkoly i pro jednotlivce, hlavní náplní nebude tvorba suitů. Čeká nás i outing, šerm, koně, divadlo, 1. pomoc, sebeobrana, tanec, furrystar, furrdance, foodfestival, táboráky, DRD a mnoho
dalšího úžasného programu.

Doplňkový nepovinný program:

Doplňkem jsou i pobyty se zvířaty, pomoc s péčí o ně a koně či výuka základů ježdění, voltiže, přirozené komunikace a vše ostatní s koňmi našeho hiporehabilitačního centra.

Co s sebou?

Soubory ke stažení

– pro nástup na tábor vyplňte a zašlete na email 

Soubory ke stažení

– ostatní soubory

plná moc

storno žádost

Vedoucí

Hlavní vedoucí Hana Studená – Ryška. Pedagog, terapeut, zkušenosti s pořádáním táborů již 27 let, kurzy zdravotníka zotavovacích akcí, hiporehhabilitace HPSP, terapeutické kurzy, aj.

Základna vedoucích je tvořena ověřenými vedoucími kteří již mají zkušenosti s prací s dětmi, každý vedoucí zodpovídá za svou část programu a pouze za 5-7 dětí a tudíž jim může být plně k dispozici, pomáhá mu instruktor – pomocníka z řad starších dětí, kteří se učí na budoucí vedoucí.

Vedoucí s dětmi dle možností pracují celoročně i přes sociální sítě a na našich akcích během roku a veřejných outincích. Jsou zde pedagogové, volnočasoví pracovníci s dětmi, IT specialisté, osoby různých znalostí a dovedností kteří je chtějí dětem předat a tím jim poskytnout mnoho netradičních zážitků.

ZDRAVÍ a bezpečnost i psychická účastníků – je pro nás na 1. místě.

Ryška

Wolfie

Floofy

Gatito

Areál

Naše sídlo a zároveň místo konání akcí a campů se nachází v malé vesnice Dětřichov u Moravské Třebové 19 /Stuha z.s najdete již na Google mapách/, kde jsme před 3 roky zakoupili starý domek z exekuce, který postupně společnými silami opravujeme. Jsme nezisková organizace a nás hlavní příjem je právě z campů a tudíž opravy probíhají opravdu hlavně za pomoci kamarádů, rodičů a co zvládneme sami. Samozřejmě je pro nás bezpečnost a zdraví svěřených dětí to nejhlavnější a i když to zde není jak v hotelu- snažíme se maximálně opravovat stále a na nedostatcích aktivně pracujeme.

Spaní

V současné době jsou připraveny pro děti stany společně vždy pro 3-4 děti s velkou předsíňkou, které jsou na našem paloučku přímo v oploceném areálu. Ve stanech již máme karimatky k zapůjčení a množství dek a spacáků, kdyby někomu byla zima - spacáky ovšem mají děti svoje, pod stany jsou podlážky navíc kvůli izolaci tepla. V případě velkých dešťů děti spí nouzově v klubovně. Věci se suší a popř. perou v pračce. Suity a náhradní oblečení jsou uloženy v boční místnosti u klubovny. Naším cílem je časem nad klubovnou vybudovat zázemí k dalšímu přespávání a skladování věcí - půdičku. K jiným pobytům již lze využít karavan pro 5 osob, na campeech slouží jako klubovna pro vedoucí a popřípadě jako marodka. Samozřejmostí je i stan Izolační (pokud by se ovšem problém na izolaci objevil, voláme domů aby bylo dítě včas odvezeno).

Doupě

Doupě, aneb naše jídelna i klubovna - je to upravená stará stodola kterou ještě 2022 na jaře čekají opravy (nová 2. vrstva podlahy, dodělání fontánky a linoleum) je vybavena kuchyňským koutem, skříňkami k uložení vlastních ešusů, příborů a hrníčků, řádně označených. Dále jsou zde skříně a police k uložení tvořivého a výtvarného materiálu, stoly a gauče a oddechová zóna a v případě špatného počasí a provlhnutí stanů slouží i jako místo pro nouzové přespání.

Stravování

Ráno jsou snídaně formou švédského stolu a bufetu - jsou připraveny teplé nápoje (čaje, kakao, mléko, káva bez kofeinu) a množství potravin k výběru - pečivo, másla, marmelády, paštiky, šunka dále cornflakes, lupínky a jiné cereálie a také ovoce a zelenina. Jelikož nám zde záleží na dětech a jsou zde i děti s poruchami příjmu potravy a mohou kdykoli přijít a říci o nějakém svém stravovacím problému, hladu, chuti a snažíme se vždy problém zdárně a vhodně vyřešit.

Svačiny: sou formou ovoce, zeleniny, namazaných chlebů, výletních balíčků a nebo jogurtů a popřípadě oplatků

Obědy: dovážíme z místních restaurací a na výběr bývají většinou alespoň 2 jídla a polévky. Pokud jsou již obědy studenší, přihříváme je v mikrovlnkách - někdy je dovezou moc brzy, a nebo jiz vychladnuté, popř. nám jedna firma vozí krabičkové zalaminované porce.

Večeře: večeře děti většinou mají teplé - langoše, palačinky, chleba ve vajíčku, krupici a jiné....

Pitný režim: je samozřejmostí! celý den jsou k dispozici neustále doplňované zásobníky se štávou, čajem, vodou s bylinkami a během dne je možnost ještě i jiné teplé nápoje (snídaně, večeře)

Další fotografie na našem facebooku v albu!

Hygiena

Camp je vybaven 3ks mobilních toalet každá s vlastním pisoárem, umyvadlem s tekoucí vodou a mýdlem a každý den jsou desinfikovány. Jsou v průběhu campu vyváženy a na jaře 2022 se připravují další 2ks eko toalet. Sprcha je vytvořena za toaletami a je napojena na řád s teplou vodou, sprchování je možno každý den a povinně 1x za 4 dny. Umyvadla jsou v kuchyni na mytí nádobí a ešusů, další na každém wc a také ve dvoře samostatné k umývání rukou a zubů. Všude je tekoucí pitná voda z městského řádu.

Legislativa + kontroly

Naše akce jsou řádně nahlášeny a sledovány hygienickou stanicí a po prvních dolaďováních detailů, jsme již naprosto v souladu s hygienickými parametry a i v našich podmínkách zabezpečujeme účastníkům hygienické a bezpečnostní i epidemiologické vhodné podmínky. Jelikož je zde i azyl pro zvířátka i jejich chov a vše potřebné je sledáváno KVS. Prosíme pokud budete mít jakékoli pochybnosti o hygieně a zázemí dětí, nebo potřebách pro naše zvířata tak nejdříve je řešte s námi bez zbytečného posílání kontrol. Zdržuje to od programu nás, stresuje děti a hlavně kontroly jezdí pravidelně minimálně 1x za 14 dní v létě a nechtějí sem na udání jezdit zbytečně častěji když vědí že je vše v pořádku. Pro nás jsou děti a zvířata opravdu na 1. místě a můžete kouknout do fotogalerie na FB do složky "jak šel čas" co vše jsme již pro naše miláčky a Vaše děti zvládli vybudovat a stále budujeme a budovat budeme!

Camp je samozřejmě vybaven lékárničkou a proškoleným personálem jak pedagogicky, terapeuticky, tvořivě, zdravotnicky a vše co je fungování potřeba. Také jsou zde navíc k dispozici terapeuti, kteří mohou zasáhnout a nebo být dětem oporou v případě jakýchkoli problémů, či stesků.

S dětmi pracujeme i po celý rok a řešíme s nimi například šikanu ve škole, vzdělávací problémy, ale pracujeme i na jejich sebevědomí a sebeuvědomění. Je možnost i během campu na požádání začlenit určité formy terapií převážně se zvířaty.

Cena

popis

Cena tábora je 5.290,- Kč, při platbě tábora po 31. 12. 2021 je cena 5.490,- Kč, při platbě po 31. 1. 2021 je cena 5.990,- Kč.

Cena zahrnuje: ubytování, stravu 6x denně (i s druhou večeří), pitný režim, dopravu, odborný pedagogický a zdravotnický dozor, zájmové kroužky, odměny a diplomy.

Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor nebo nás kontaktujte telefonicky. Bezlepková strava je za jednorázový příplatek 300 Kč.

Dovolujeme si Vám nabídnout cestovní pojištění, které zahrnuje pojištění storno poplatku (80 % z ceny za dítě) za cenu 150 Kč na osobu a pobyt. Pojištění si můžete objednat v přihlášce na tábor.

Pro úhradu tábora Vám nabízíme možnost využít své zaměstnanecké benefity! Pobyt můžete hradit z Vašeho účtu v programu Benefit plus či Benefity.cz nebo Sodexo. Stačí to uvést v poznámce přihlášky.

Tábor je možné platit na splátky. Do 14 dnů je třeba uhradit alespoň 2.000 Kč. Tři měsíce před začátkem 50 % a měsíc před začátkem tábora je třeba mít uhrazeno 100%.

Slevy

popis

Na tábory poskytujeme tyto slevy:

  • při uhrazení plné ceny tábora do 31. 12. 2021 je sleva 700 Kč
  • při uhrazení plné ceny tábora od 1. 1. 2021 do 31. 1. 2021 je sleva 500 Kč
  • sleva 300 Kč za sourozence (První dítě platí plnou cenu a každý jeho sourozenec cenu se slevou. Pokud se liší příjmení sourozenců, uveďte v přihlášce do kolonky poznámky celé jméno sourozence.)
  • sleva 300 Kč za kamaráda (Máš možnost získat slevu, když k nám na tábor přivedeš svého kamaráda. Pro uplatnění slevy za kamaráda je nutné v přihlášce napsat do kolonky pro poznámky žádost o tuto slevu a celé jméno kamaráda. Bonus za kamaráda se účtuje zpětně, jakmile kamarád pošle svou přihlášku a uhradí pobyt.)
  • sleva 500 Kč za účast na více turnusech/táborech pořádaných v roce 2022
  • sleva pro děti z dětských domovů je individuální dle počtu dětí.

Doprava

popis

Dopravu na tábor a zpět zajišťujeme autobusy z Prahy. Vlastní doprava na tábor a z tábora je samozřejmě možná.

Autem
Děti přijíždějí na adresu den začátku tábora během dopoledních hodin.

Autobusem
Autobusy odjížději a přijíždějí z Prahy.

 

  • Odjezd: v ranních hodinách
  • Příjezd: kolem poledne