Hry o říše

Termín

5- 20 .8 2023

Cena

9500 Kč

Věk dětí

8-18

* registrace probíhá přes náš systém auksys

** pokud máte jakékoli problémy s registrací napište nám na email stuha@stuha.org

SLEVA:  Možnost čerpat příspěvek z fondů fksp od zaměstnavatelů, nebo pojišťoven v rámci bonusů (až 1500 Kč).

Informace níže

Celotáborová hra

Možnost celý den zde být i v kostýmu za postavu jakou chcete? ať larp, furry, cosplay aj ?
Netradiční DRD camp kde spojíme 4 říše – koňáky , cosplay, furry a larp lidičky !
Pouze 30 dobrodruhů ze 4 kmenů se utká o 4 místa vládců mocných říší a bude mít i možnost vyhrát zajímavé věcné ceny. Dokáží hrdinové spolupracovat, obchodovat, ubránit své kmeny, pomáhat si, nastolit mír a prosperitu říší ?

Milujete koně a nebo se chcete o nich hodně naučit obzvlášť o přirozené komunikaci a práci ve volnosti?
Chcete si vytvořit furry, cosplay a larp doplněk? Nebo zažít nefalšovanou larp bitvu ? Tvořit fantasy svět ?

Program:

Program bude velmi netradiční, podobný hraní dračího doupěte v reálu, jelikož účastníci budou rozděleni na začátku na 4 oddělené skupiny a jak se skupiny budou mísit, pomáhat si, nebo bojovat spolu, plnit úkoly společně, či proti sobě, je jen a jen na účastnících. Každý hraje sám za sebe, ale i za svuj kmen- jakoby základní povolání.
Posílíme hlavně silné stránky každého účastníka a naučíme se pracovat se slabými.
Zároveň si ukážeme že i různá odvětví, zájmy, mohou být skvělou příležitostí pro kamarádství, spolupráci, výměnu zkušeností a společné akce a chvíle.
Nebudou ovšem chybět i semináře a workshopy pro jednotlivé skupiny a mnoho společného programu a her.
Těšit se můžete také na hraní DRD, tvoření, larp bitvy, fantasy focení i s koňmi, výrobu a klasický program plný her, soutěží, táboráků a zábavy.

Upozornění

Prosíme nedávat telefony

Budou vybrány a uloženy. V odůvodněných případech dítěti bez potíží zapůjčíme náš telefon či dítě k telefonu zavoláme. Stačí zavolat na 734 218 039

Finance děti nepotřebují

Poslední den je možnost přispět na naše zvířátka zakoupením výrobků v naší aukci.

Také můžete podpořit naše koníky (pokud předem požádáte o jízdy, a uskuteční se - 4x20 min během campů)

Nebo pokud máte zájem o vyrábění (suitu), zaplatíte nám 2000 Kč předem po domluvě (kožešiny seženeme) 

Nutné výdaje

V případě jiných nutných výdajů - něco rozbité, lékařské výlohy aj- bude vyúčtováno a Vámi doplaceno na konci campu.

Tvorba SUITů

Během campů je možnost vytvořit si base, packy, ocas aj., ceslý suit se nestihne, ale může se na něj připravit a nastříhat materiál. Po špatných zkušenostech z min. roku jsme nuceni zavést nutnost nahlásit zda máte zájem o vyrábění suitů a vybrat k platbě za camp + 2000Kč předem a kožešiny zakoupíme dle domluvy a nebo je možnost přivézt si i svoje (dražší, nebo speciální barvy)

Kdo toto nezaplatí, bude mít možnost tvořit suit a jeho části a může se účastnit programů a vše, ale suit a vybavení k furry pouze z materiálu a zbytků co zde budou k dispozici.

Furry campy jsou navíc nabity suitěním, výukou jak a z čeho tvořit, výrobou base, tlapek pod dohledem suitmakerů a všemu potřebnému k suitění. Veškeré vybavení k tvoření, výtvarných aktivitám jakéhokoli druhu je zde účastníkům plně k dispozici po celý pobyt a mohou libovolně využívat.

Příjezd a odjezd

Děti je nutné přivézt v první den do 14.00 a odvézt poslední den mezi 12 -14.00

Výjimky vždy konzultovat s hlavní vedoucí Ryškou.

O víkendu nám sem do vesnice NEJEZDÍ hromadná doprava- proto není možné přijet klasicky autobusem až sem (nanejvýše do Moravské Třebové a odtud taxi)

Pokud je zde vedoucí s autem, je možnost domluvit váš odvoz.

NEJEZDĚTE s autem až k areálu!

Z důvodu nedostatku parkovacích ploch a úzkých ulic a jelikož chceme stále mít dobrou sousedskou atmosféru nechávejte auta prosím u Hřiště (naproti je hasičská zbrojnice) a pokud není určeno jinak dojděte s dětmi do areálu pěšky (některé campy začínají na náměstí u obchodu a nebo přímo na hřišti - pokud je tam volno) není zde možnost otočení a zbytečně děláme zlou krev mezi sousedy.

Vedoucí

Hana Ryška Studená

Hlavní vedoucí, pedagog, terapeut, lektor, zkušenosti s pořádáním táborů již 27 let, kurzy zdravotníka zotavovacích akcí, hiporehhabilitace HPSP,kontaktní terapie, krizový intervent, terapeutické kurzy,šermíř, kaskadér, trenér a terapeut i zvířat a vedoucí azylu pro zvířata  aj.

Základna vedoucích

Je tvořena ověřenými vedoucími kteří již mají zkušenosti s prací s dětmi, každý vedoucí zodpovídá za svou část programu a pouze za 5-7 dětí a tudíž jim může být plně k dispozici, pomáhá mu instruktor, pomocník z řad starších dětí, kteří se učí na budoucí vedoucí. Vedoucí s dětmi dle možností pracují celoročně i přes sociální sítě a na našich akcích během roku a veřejných outincích.

Jsou zde pedagogové, volnočasoví pracovníci s dětmi, IT specialisté, osoby různých znalostí  a dovedností kteří je chtějí dětem předat a tím jim poskytnout mnoho netradičních zážitků.

ZDRAVÍ a bezpečnost i psychická účastníků - je pro nás na 1. místě.

Areál

Naše sídlo a zároveň místo konání akcí a campů se nachází v malé vesnice Dětřichov u Moravské Třebové 19 kde jsme v roce 2018 koupili starý domek z exekuce, který stále postupně společnými silami opravujeme.  

Jsme nezisková organizace a náš hlavní příjem je právě z campů a tudíž opravy probíhají opravdu hlavně za pomoci kamarádů, rodičů a  co zvládneme sami. Samozřejmě je pro nás bezpečnost a zdraví svěřených dětí to nejhlavnější a i když to zde  není jak v hotelu- snažíme se maximálně opravovat stále a  na nedostatcích aktivně pracujeme.

Spaní

Stany

V současné době jsou připraveny pro děti stany společně vždy pro 3-4 děti s velkou  předsíňkou,  a nebo pro až 6 dětí stany typu jurta - Coleman Cortes Octagon, které jsou na našem paloučku přímo v oploceném areálu. Ve stanech již máme i karimatky a matrace  k zapůjčení a množství dek a spacáků, kdyby někomu byla zima - spacáky ovšem mají děti svoje, pod stany jsou podlážky navíc kvůli izolaci tepla.

Klubovna

V případě velkých dešťů děti spí nouzově v klubovně. Věci se suší a popř. perou v pračce.

Bezpečné uložení věcí

Suity a náhradní oblečení jsou uloženy v boční  místnosti u klubovny.  Naším cílem je časem nad klubovnou vybudovat zázemí k dalšímu přespávání a skladování věcí - půdičku.

Karavan

K jiným pobytům již lze využít karavan pro 5 osob, na campeech slouží jako klubovna pro vedoucí a popřípadě jako marodka.  Samozřejmostí je i stan izolační (pokud by se ovšem problém na izolaci objevil, voláme domů aby bylo dítě včas odvezeno)

Doupě

Doupě, aneb naše jídelna i klubovna - je to upravená stará stodola, vybavena kuchyňským koutem, skříňkami k uložení vlastních ešusů, příborů a hrníčků, řádně označených.  Dále jsou zde skříně a police k uložení tvořivého a výtvarného materiálu, stoly a gauče a oddechová zóna a v případě špatného počasí a provlhnutí stanů slouží i jako místo pro nouzové přespání.

Stravování

Možno zařídit bezlepkovou stravu!

Snídaně

Formou švédského stolu a bufetu - čili připraveny teplé nápoje /čaje, kakao, mléko, káva bez kofeinu / a množství potravin k výběru - pečivo + másla, marmelády,paštiky, šunka dále cornflake, lupínky a jiné cereálie a také ovoce, zelenina. Jelikož nám zde záleží na dětech a jsou zde i děti s poruchami příjmu potravy - mohou kdykoli přijít a říci o nějakém svém stravovacím problému, hladu, chuti a snažíme se vždy problém zdárně a vhodně  vyřešit.

Svačiny

Jsou formou ovoce, zeleniny, namazaných chlebů, výletních balíčků a nebo jogurtů a popřípadě oplatků.

Obědy

Dovážíme z místních restaurací a na výběr bývají většinou alespoň 2 jídla a polévky.

Pokud jsou již obědy studenší, přihříváme je v mikrovlnkách /někdy je dovezou moc brzy, a nebo jiz vychladnuté, popř jedna firma vozí přímo zalaminované porce/.

Večeře

 Večeře děti většinou mají teplé - langoše, palačinky, chleba ve vajíčku, krupici a jiné.

Pitný režim

Je samozřejmostí- celý den jsou k dispozici neustále doplňované zásobníky se šťávou, čajem, vodou s bylinkami a během  dne je možnost ještě i jiné teplé nápoje (snídaně, večeře)

Další fotografie na našem facebooku v albu!

Hygiena

WC

Camp je vybaven 3 ks mobilních toalet každá s vlastním pisoárem, umyvadlem s tekoucí vodou a mýdlem a každý den jsou desinfikovány. Jsou v průběhu campu vyváženy a připravuje se  pár eko toalet. Také plánujeme úpravu vnitřních sociálních zázemí.  

Sprcha

Sprcha je vytvořena za toaletami a je napojena na řád s teplou vodou. Sprchování  je možno každý den - povinně 1x za 4 dny.  Bude i vnitřní sprcha.

Umyvadla

Ta jsou v kuchyni na mytí nádobí a ešusů, další na každém wc a také ve dvoře samostatné k umývání rukou a zubů. Všude je tekoucí pitná voda z městského řádu.

Legislativa + kontroly

Hygienické kontroly

Naše akce jsou  řádně nahlášeny a sledovány hygienickou stanicí a po prvních dolaďování detailů, jsme již  naprosto v souladu s hygienickými parametry a i v našich podmínkách zabezpečujeme účastníkům hygienické a bezpečnostní i epidemiologické vhodné podmínky.

KVS (veterinární) kontroly

Jelikož je zde i azyl pro zvířátka i jejich chov a vše potřebné je sledáváno KVS.

Prosíme pokud budete mít jakékoli pochybnosti o hygieně a zázemí dětí, nebo potřebách pro naše zvířata - nejdříve je řešte s námi bez zbytečného posílání kontrol - zdržuje to od programu nás, stresuje děti a hlavně kontroly jezdí pravidelně minimálně 1x za 14 dní v létě a nechtějí sem na udání jezdit zbytečně častěji když vědí že je vše ok. 

Pro nás jsou děti a zvířata opravdu na 1. místě a můžete kouknout do fotogalerie na FB do složky- jak šel čas, a můžete zhodnotit co vše jsme již pro naše miláčky a Vaše děti zvládli vybudovat a stále budujeme a budovat budeme!

Zdravotní potřeby

Camp je  samozřejmě vybaven lékárničkou a proškoleným personálem jak pedagogicky, terapeuticky, tvořivě, zdravotnicky a vše co je fungování potřeba.

Psychická podpora!

Také jsou zde navíc k dispozici terapeuti, kteří mohou zasáhnout a nebo být dětem oporou v případě jakýchkoli problémů, stesků. S dětmi pracujeme i po celý rok a řešíme s nimi například šikanu ve škole, vzdělávací problémy, ale pracujeme i na jejich sebevědomí  a sebeuvědomění.

Přihlašování na tábory, cena, platba

 Přihlašování proběhne přes aplikaci AUKSYS na tomto odkaze: 

záložka jednorázové kurzy https://stuha.auksys.com/master/jednorazove.php

Jsou tam  ke stažení i všechny dokumenty potřebné ke campům.

Vyplněné a podepsané přihlášky, potvrzení od lékaře, potvrzení o bezinfekčnosti.

Tyto vyjmeenované dokumenty přivezete s sebou až  na tábor.

Zde zadáte camp na který chce Vaše dítě jet a přihláška se bere již jako závazná !!

Platbu je možné na splátky pouze po předchozí domluvě- email: stuha@stuha.org

Minimální záloha 2000 Kč je nutná uhradit nejpozději do 28.2 - jinak nezaručíme další  rezervaci místa pro Vaše dítě.

Platbu za celý camp je nutné uhradit nejpozději do 31.5 2023

Při platbě uvést jméno dítěte a  VS daného campu

Alenka     112023

Axies     222023

Hry o říše     332023

Provozovatel + Adresa:  

Stuha z.s. , Dětřichov u Moravské Třebové 19,  57101

IČO : 06664661        

Na pobyt v LT můžete požádat u vaší zdravotní pojištovny a nebo v rámci programu Darujme kroužky dětem.

Bankovní spojení:  Reifeisen bank    čú: 1025351055/5500                      ……………………………………………………………………………………………………………

Prosíme o informaci na email v případě že o některý z těchto dokumentů máte zájem

Platba a proplácení tábora od zaměstnavatele. 

1 -Žádost o poskytnutí příspěvku na LT pro své dítě od   zaměstnavatele.

2 - vystavení faktury pro zaměstnavatele  k proplacení poukazu

3-  vystavení potvrzení pro pojištovnu pro vyplacení částky z bonusových programů

4-   možnost požádat  přes https://www.darujemekrouzky.cz/ - a najít Stuha z.s