Areál

Naše sídlo a zároveň místo konání akcí a campů se nachází v malé vesnice Dětřichov u Moravské Třebové 19 /Stuha z.s najdete již na Google mapách/, kde jsme před 3 roky zakoupili starý domek z exekuce, který postupně společnými silami opravujeme. Jsme nezisková organizace a nás hlavní příjem je právě z campů a tudíž opravy probíhají opravdu hlavně za pomoci kamarádů, rodičů a co zvládneme sami. Samozřejmě je pro nás bezpečnost a zdraví svěřených dětí to nejhlavnější a i když to zde není jak v hotelu- snažíme se maximálně opravovat stále a na nedostatcích aktivně pracujeme.

Spaní

V současné době jsou připraveny pro děti stany společně vždy pro 3-4 děti s velkou předsíňkou, které jsou na našem paloučku přímo v oploceném areálu. Ve stanech již máme karimatky k zapůjčení a množství dek a spacáků, kdyby někomu byla zima - spacáky ovšem mají děti svoje, pod stany jsou podlážky navíc kvůli izolaci tepla. V případě velkých dešťů děti spí nouzově v klubovně. Věci se suší a popř. perou v pračce. Suity a náhradní oblečení jsou uloženy v boční místnosti u klubovny. Naším cílem je časem nad klubovnou vybudovat zázemí k dalšímu přespávání a skladování věcí - půdičku. K jiným pobytům již lze využít karavan pro 5 osob, na campeech slouží jako klubovna pro vedoucí a popřípadě jako marodka. Samozřejmostí je i stan Izolační (pokud by se ovšem problém na izolaci objevil, voláme domů aby bylo dítě včas odvezeno).

Doupě

Doupě, aneb naše jídelna i klubovna - je to upravená stará stodola kterou ještě 2022 na jaře čekají opravy (nová 2. vrstva podlahy, dodělání fontánky a linoleum) je vybavena kuchyňským koutem, skříňkami k uložení vlastních ešusů, příborů a hrníčků, řádně označených. Dále jsou zde skříně a police k uložení tvořivého a výtvarného materiálu, stoly a gauče a oddechová zóna a v případě špatného počasí a provlhnutí stanů slouží i jako místo pro nouzové přespání.

Stravování

Ráno jsou snídaně formou švédského stolu a bufetu - jsou připraveny teplé nápoje (čaje, kakao, mléko, káva bez kofeinu) a množství potravin k výběru - pečivo, másla, marmelády, paštiky, šunka dále cornflakes, lupínky a jiné cereálie a také ovoce a zelenina. Jelikož nám zde záleží na dětech a jsou zde i děti s poruchami příjmu potravy a mohou kdykoli přijít a říci o nějakém svém stravovacím problému, hladu, chuti a snažíme se vždy problém zdárně a vhodně vyřešit.

Svačiny: sou formou ovoce, zeleniny, namazaných chlebů, výletních balíčků a nebo jogurtů a popřípadě oplatků

Obědy: dovážíme z místních restaurací a na výběr bývají většinou alespoň 2 jídla a polévky. Pokud jsou již obědy studenší, přihříváme je v mikrovlnkách - někdy je dovezou moc brzy, a nebo jiz vychladnuté, popř. nám jedna firma vozí krabičkové zalaminované porce.

Večeře: večeře děti většinou mají teplé - langoše, palačinky, chleba ve vajíčku, krupici a jiné....

Pitný režim: je samozřejmostí! celý den jsou k dispozici neustále doplňované zásobníky se štávou, čajem, vodou s bylinkami a během dne je možnost ještě i jiné teplé nápoje (snídaně, večeře)

Další fotografie na našem facebooku v albu!

Hygiena

Camp je vybaven 3ks mobilních toalet každá s vlastním pisoárem, umyvadlem s tekoucí vodou a mýdlem a každý den jsou desinfikovány. Jsou v průběhu campu vyváženy a na jaře 2022 se připravují další 2ks eko toalet. Sprcha je vytvořena za toaletami a je napojena na řád s teplou vodou, sprchování je možno každý den a povinně 1x za 4 dny. Umyvadla jsou v kuchyni na mytí nádobí a ešusů, další na každém wc a také ve dvoře samostatné k umývání rukou a zubů. Všude je tekoucí pitná voda z městského řádu.

Legislativa + kontroly

Naše akce jsou řádně nahlášeny a sledovány hygienickou stanicí a po prvních dolaďováních detailů, jsme již naprosto v souladu s hygienickými parametry a i v našich podmínkách zabezpečujeme účastníkům hygienické a bezpečnostní i epidemiologické vhodné podmínky. Jelikož je zde i azyl pro zvířátka i jejich chov a vše potřebné je sledáváno KVS. Prosíme pokud budete mít jakékoli pochybnosti o hygieně a zázemí dětí, nebo potřebách pro naše zvířata tak nejdříve je řešte s námi bez zbytečného posílání kontrol. Zdržuje to od programu nás, stresuje děti a hlavně kontroly jezdí pravidelně minimálně 1x za 14 dní v létě a nechtějí sem na udání jezdit zbytečně častěji když vědí že je vše v pořádku. Pro nás jsou děti a zvířata opravdu na 1. místě a můžete kouknout do fotogalerie na FB do složky "jak šel čas" co vše jsme již pro naše miláčky a Vaše děti zvládli vybudovat a stále budujeme a budovat budeme!

Camp je samozřejmě vybaven lékárničkou a proškoleným personálem jak pedagogicky, terapeuticky, tvořivě, zdravotnicky a vše co je fungování potřeba. Také jsou zde navíc k dispozici terapeuti, kteří mohou zasáhnout a nebo být dětem oporou v případě jakýchkoli problémů, či stesků.

S dětmi pracujeme i po celý rok a řešíme s nimi například šikanu ve škole, vzdělávací problémy, ale pracujeme i na jejich sebevědomí a sebeuvědomění. Je možnost i během campu na požádání začlenit určité formy terapií převážně se zvířaty.

Před / po