4.7

KONEČNĚ camp ! Posíláme první události a zážitky z furry campu Aladar II . Dnes nás ještě kromě úžasného semináře o tvorbě base a ukázkách, konzultacích a vše okolo, čeká nyní ještě práce s koníky Harlequinem, Aschou a Connie a večer meditace a hledání totemového zvířete. takže my si jdeme užívat a na Vás čekáme ve fotoalbu – ALADAR II.

21.7

Novinky pro campy Aladar I a Harry Potter.

Omlouváme se že nestíháme fotit všechny okamžiky, které zažíváme s dětmi, ale mnoho jich je tak moc emotivních a úžasných, že si ty chvíle užíváme a nenapadne nás fotit- třeba rozdávání závěrečných motivačních diplomů a dárečků, meditace pod hvězdami a jiné.

Rodiče nemusíte se bát, kdokoli se můžete přijet podívat, zeptat se, nemáme potřebu před Vámi nic tajit – ano stále opravujeme- zde třeba fotka z úklidu a dostavby zadního posezení- zde bude krčma/naše odpočinková a tvořící zona s 2 lavicemi a dalším wc/.Nebo z práce nyní na dodělání nádvoří.

Ano nejsme hotel a wc jsou zatím toitoiky, ale s mýdly, tekoucí vodou, pravidelně umývány aj…. ano je tu po dešti bahno..ale kde není….. všechny problémy které odhalila kontrola hygieny na campu aladar II se nyní upravují a věřte že to byly drobnosti jako podlážky pod stany, které již nyní přišli a dáváme je pod stany, tekoucí voda, která je již zavedena v klubovně i na venkovných umývárkách, samostatné wc a umyvadlo pro kuchyni- to se zařizuje, a nejvíce problémů bylo hlavně s testy na covid, které už víme jak pohlídat správně a děti, které nedonesou testy platné- si přetestujeme zde při příjmu.. Poprosíme tedy platné doklady o testech a nebo plivací test s sebou, kromě toho druhého, který musíme použít na přetestování po 7 dnech. Samozřejmostí je testování i nás vedoucích, kteří jsou ve většině případů již i naočkovaní…. Tudíž děti bez testu 2x test z domu a zbytek 1x…. děkujeme.

Přišel další materiál na tvoření at nová trika ke hře furypál, dáreček na památku pro každého, molitany a kožešiny na tvoření base… a mnoho dalších překvapení.

Poprosíme rodiče o dovolení jedné hry- kdo nesouhlasí, aby se dítě zúčastnilo- at nám řekne u nástupu…..jde o týmovou hru na záchranu tvorů uvízlých v ohněm ohroženém území a vyprostit je mužeme jen vytvořením únikové cesty….. my chceme tuto hru využít k pomoci dětí s nanošením štěrku do ohrady pro koně- stylem řetězu- váha bude jen taková aby to děti nezatížilo a užili si zábavu i tak a nám to pomůže zpevnit ohradu a zase udělat kus lepší i pro práci s koníky. samozřejmě nebudeme tahat štěrk celý den ale např. jen 30 min. společně, ale i to nám strašně pomůže.

Dále děkujeme rodičům z min. campu i za finanční podporu azylu, která nám pomohla vyrovnat deficit ze zaplacení pokuty hygieně a umožnila nakoupení štěrku na štěrkování nynějšího nádvoří. kdo bude i nyní chtít podpořit při odjezdu nejen azyl, budou k zakoupení drobnosti jako furry kalendáře, obrazy, pamětní předměty a jiné. Děkujeme. Stále uvítáme i jakékoli nepotřebné věci od nádobí, příborů, očkovacích a odčervovacích tablet a konzerv pro zvířátka, knihy, hračky, papíry do tiskáren a barevné , nůžky, pastelky- není potřeba nové… a nově pro děti, které si to jinak nemohou dovolit děláme i sbírku tabletů, notebooků a starších mobilů v rámci našeho dobrovolnického projektu pro mládež/více mohu sdělit emailem/ – co nevyužijeme, pošleme dál. děkujeme.

PROSIME děti a rodiče z campu Aladar II – aby nakoukli do složky ztráty a nálezy a pomohli nám najít majitele nalezených věcí po campu- tam budeme dávat nálezy i po ostatních campech..

Děkujeme. Ryška.