Naše organizace se zabývá převážně felinoterapií, což je součást animalterapie zaměřená na práci a terapie s menšími zvířaty, ale v dnešní době v ČR se sem počítají všechna zvířátka kromě psů a koní.

Jsme certifikovaní lektoři a handleři felinoterapie a všechna naše zvířata jsou pod stálým veterinárním dohledem a samozřejmostí jsou všechna jejich platná očkování, testy aj. Možnost nahlédnout do dokumentací – nebo jejich kopie k založení pro Vaši organizaci je samozřejmostí. Zvířátka pocházejí z našeho Azylu pro zvířátka Stužka.

Náš program se skládá z výukové části, kde dětem zkušení chovatelé, kteří zvířata doprovází, sdělí zábavnou formou: odkud zvířata pochází, čím se živí, co mají ráda, jak o ně pečovat a jejich potřeby. V další části následují naučné a motivační zvířecí hry, soutěže a hlavně přímá interakce s našimi speciálně připravovanými zvířátky (aby zvládla mnoho dětí, přendávání, hluk, neutekla).

Některá zvířátka (převážně křečci) se budou v koulích volně pohybovat mezi dětmi, další v ohrádkách, kam za nimi děti budou moci se pomazlit (morčátka, králíci), dále fretka na vodítku a děti s ní mohou chodit po třídě a zbytek zvířátek bude volně pod dohledem handlerů mezi dětmi (šneci achatiny, strašilky, potkánci, ježečci ..)

U některých zvířátek bude dětem umožněno je krmit, česat, kartáčovat a jinak o ně pečovat.

Zvířátek vždy bereme více, tudíž se nestane, že z únavy, nebo nenadálého stavu zvířete bychom museli přerušit program. Postupně však zvířata odebíráme zpět do jejich přepravek, podle stupně jejich únavy, jelikož tento program je pro ně velmi náročný. Složení zvířat na programech se muže měnit, dle jejich fyzického a hlavně psychického stavu.

ČAS, POČTY DĚTÍ A CENA:

Základní program:

45-90 min
nejvíce 30 dětí
Při velkém počtu dětí budeme potřebovat nápomoc s usměrňováním dětí od paní učitelek. Popřípadě lze rozdělit na 2 x 45 min (i v případě více
tříd společně, například: 2 x 25 dětí) nebo využít spojení s naším programem Arteterapie.

Cena: základního programu je 80 Kč na dítě + doprava

Program je koncipován pro 30 dětí naráz. V případě malotřídních škol a Mš nás kontaktujte a vybereme nejvhodnější řešení.

Doprava: cena dopravy (z Moravské Třebové) dle domluvy a vzdálenosti. Přijedeme kamkoli po celé ČR.