Hana Studená (Ryška)

jednatel společnosti, certifikovaný terapeut (felinoterapie, atreterapie, canisterapie, hiporehalibitace HPSP, zdravotník ZZA) volnočasový pracovník, trenér jezdců a zvířat, pedagog

Stojí za celým projektem Stuha z.s.

Od začátku je mozek celé “operace”. 

Nyní naplno připravuje otevření Rodinného a terapeutického centra Stužka, které zde bude pro zvířata a lidi a stane se doufejme plnohodnotným zaměstnáním.

Má za sebou více než 25 let zkušeností v práci s dětmi, historickém šermu, tréninku koní a jezdců, studovala na  SOUZ Kroměříž (obor chovatel koní) – zde zažila úžasné praxe v Napajedlích a Tlumačově, dále vystudované a ukončené maturitou gymnázium a obor předškolní a mimoškolní pedagogika SECRJ Jihlava (maturita z Výtvarné výchovy), kurz felinoterapie, arteterapie, kurz odchytu zvířat bez pána na VfU Brno, kurz zdravotníka ZZA.  

Od roku 1994 byla vedoucí oddílu Bystří bobři pod S.P.J.F Brno, zjistila jak moc ji naplňuje práce s dětmi, pořádání akcí, a celý ten proces příprav, plánování, vymýšlení a ve výsledku užívání si radosti těch, pro které to dělá.

V roce 1999 vytvořila skupinu Sdružení jezdectví a historického šermu Ultimum dei gratia, v kterém fungovala jako jednatel, manažer, volnočasový pracovník, animátor, trenér koní, jezdců a jezdec-kaskadér. 

Od roku 2016 pracovala jako učitelka v MŠ a od července 2018 až do nynějška opravovala a budovala areál a jako osobní pečovatelka se starala o svého tatínka (umřel ve věku 94 let v únoru 2021).

Od roku 2021 má úspěšně dodělaný kurz hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi včetně kontaktní terapie s koňmi.