Právě probíhá plánovaná údržba a odstávka webu až do konce srpna 2021. Děkujeme za pochopení!

Aktuality hledejte na našem facebooku.

Kdo jsme?

Jsme již dlouholetý fungující tým. Před asi 20 lety jsme založili naše první sdružení Ultimum dei gratia. Byla to převážně šermířská skupina pořádající akce po celé České Republice. Máme dlouholeté zkušenosti s pořádáním akcí, milujeme zvířátka a rádi pracujeme jak se zvířátky tak s lidmi. 

Založili jsme tedy po menší pauze sdružení Stuha z.s.

Nyní patříme mezi přidružená střediska České hiporehabilitační společnosti, máme také osvědčení pro odchyt zvířat, jsme oficiální útulek.

V současnosti pořádáme v našem centru Stužka terapie (hiporehabilitace, kontaktní canisterapie, felinoterapie a arteterapie), v odpoledních hodinách kroužky pro děti i dospělé, včetně přirozené komunikace, tvořivých dílen, základů ježdění a šermu, rodinné týmové hry a azyl pro zvířátka.

Do budoucna máme ještě hodně plánů, můžete nás sledovat na facebooku a níže si můžete přečíst více podrobnější informace.

Co děláme:

 • Akce a tábory
 • kurzy, workshopy a lektorská činnost
 • Centrum Stužka
  • Azyl pro zvířátka
  • Lesní škola a školka
  • Rodinné a terapeutické centrum Stužka
  • terapie, odlehčovací služby
  • kroužky – šerm, jezdecký a chovatelský, herní klub
  • rodinné a zážitkové dny

Aktuality

S kým spolupracujeme

Fretčí útulek Boleslav

Pro celou naši republiku a také se snaží pomáhat na Slovensku. Je umístěný doma, takže freťulky mají veškerý komfort a hlavně domácí péči. Jsou zvyklé na rodinný chod, na to, že se kolem nich stále někdo pohybuje, hraje si s nimi, prostě na “normálně” fungující rodinný život.

Fretčí útulek Klubko


Pro celou naši republiku a také se snaží pomáhat na Slovensku. Je umístěný doma, takže freťulky mají veškerý komfort a hlavně domácí péči. Jsou zvyklé na rodinný chod, na to, že se kolem nich stále někdo pohybuje, hraje si s nimi, prostě na “normálně” fungující rodinný život.

Heart for Romanian dogs z.s.

Zapsaný spolek na pomoc rumunským psům, který aktivně pomáhá přímo na místě, vozí darované krmivo prověřeným azylům a soustřeďuje se na kastrační program. Aktuální informace soustřeďujeme na fb skupinu Pomoc rumunským pejskům.

Doporučujeme

Rodentia

Krmné směsi pro Vás připravují odborní zootechnici a zkušení chovatelé. Vzhledem k různorodému složení podporují krmné směsi přirozené potravní chování, hravost a zvídavost potkanů. 

Jantary.cz

Skvělý obchod pro sběratele jantarů, a na nákup originálních dárků z jantaru.

 

Click and feed

Projekt, který pomáhá útulkům a azylům dodávat kvalitní krmení, díky kterému bude zvíře fit a získá tak větší šanci na adopci. Pomáhejte zachraňovat zvířata každý den! Jedním klikem naplníte misku pro opuštěné zvíře. A nic vás to nebude stát!

Arnika Art

Skvělá umělkyně, která má i vlastní kolekci oblečení se zaměřením na moravské kořeny.