Naši svěřenci

Aktuální přehled našich svěřenců

Příběhy našich zvířátek 2022.pdf

 

na webu se ještě pracuje, nestíháme boužel aktualizovat údaje na webu tak často. 

Koně

Connie

Hiporehabilitační pomocník

U nás od:

Naše princezna s odznakem na hlavě ve tvaru měsíce. Ráda se učí, je zvědavá a miluje kontakt s člověkem. Pořídili jsme ji od Jitky Smíškové společně s další kobylkou, její mámou Corou.

Plemeno: Hafling
Datum narození: 5/2014
Pohlaví: kobylka

Asha

Hiporehabilitační pomocník

U nás od: 11/2018

Pořízena jako nespolehlivé roztěkané tele, které se všeho bálo. Snažila se vždy být ve vedoucí pozici, odháněla Connie od žrádla. Nyní je z ní klidná hodná kobyla.

Plemeno: ČMB
Datum narození: 2012
Pohlaví: kobylka

Harlequin Vrbický - Harley

Hiporehabilitační pomocník

U nás od: 10/2020

Nyní 3 letý hřebeček (zatím ale už ne dlouho) Irského Coba. Hiporehabilitační kůň ve výcviku , již se obsedává, učí na lonži a připravuje se na práci ve voze. Ze země je to užasný dříč, nic neřeší a skvěle podporuje svoje lidi. Je to náš Krasoň.
Bohužel je to jeden z Irských Cobů z kauzy Sejpková…. Naštěstí je to už pryč a naplno se ukazuje jeho skvělá povaha pro kterou ho milujeme.

Plemeno: Irský Cob
Datum narození: 4/2019
Pohlaví: hřebec

Mallisa Domašov

Domashow Mallisa – alias Domy – naše nejmladší členka – welsh cob typu C a zatím roste a dokonce i mění barvu.

je to úžasně  kontaktní koníček, rychle chápe a miluje  být s lidmi a něco se učit.   Co vše dokáže ukáže čas, ale jsme rádi že ji máme……

Pejsci

Elsa

Canisterapeutický pomocník

Pochází z jednoho rumunského státního útulku. Adopci jsme zařídili díky sdružení Heart of Romanian dogs z.s.

Přezdívka  princezna Elisabeth – fenka Rumunského ovčáka Bukovina zachráněná společností Heart of romanian dog, se kterou spolupracujeme, v rumunském útulku v Danyfloru – kdo neví jak tam útulky fungují a že je vůbec zázrak, pokud to pes přežije… koukněte na stránky jmenované organizace.

Elsu máme u nás od roku 2019 kdy byla zachráněna jako cca 5 letá. okamžitě se ukázala její úžasná povaha, i když “ Své“ lidi si vybírá.  je to skvělá dáma jako NANA z filmu Petr Pan – opravuje všechny roštáky ať malé i velké, pokud dělají něco co nemají / háží kameny, kouří..aj /, a neuvěřitelně pomáhá i ostatním psum se socializací, péčí o štěnata a výchovou. je to šéfka naší psí smečky. je pouze pro kontaktní terapie a terapie duše v našem centru – nesnesla by převozy a změny místa při terapiích jinde. Vidí vám až do duše a pomáhá vám s vašimi traumaty.

Miluje svý lidi, sušený rybičky pro kočky , drbání a pomoc  větším dětem.

Nesnáší – když někdo dělá něco co nemá, i si třeba ubližuje- hned do vás vidí, chytnutí v její slepé zoně a nečekané pohyby, kouření.

Základní údaje

Plemeno: kříženec
Datum narození: 2015
Pohlaví: fenka
U nás od: 24.9.2019

Eiwa

Canisterapeutický pomocník

Naše hravé zvídavé štěně. Ujali jsme se ji z útulku kde byla z důvodu, že o ni nikdo neměl zájem, protože už je velké štěně.

Přezdívka BUFET – fena křížence československého vlčáka a asi vlčáka,  jako cca 3 měsíční ji zachránila organizace OZ moj život,  které vede skvělá Rita Tornayová na Slovensku, se kterou také spolupracujeme hlavně na dočaskách, pokud se sežene dost peněz na převoz fen /1 převoz cca 6 tisíc Kč :-(/. K nám se dostala jako cca 9 měsíční , kdy ji nikdo nechtěl adoptovat  a měla zkušenost s 3 měsíčním pobytem jako štěně na ulici kdy byla odkázána sama na sebe.

Eiwa má skvělou šíleně energetickou povahu, je to tanečník na pružinkách připraven pro každé blbnutí, nebo úkoly dětí. Skvělý společník ke hrám a pedagogicko psychologické pomoci lidem. Není vhodná pro klasickou canisterapii pro svoji extrémně akční povahu.  Umí mnoho kousků včetně otvírání dveří 😀

Miluje – pohyb, míčky, společnost a úkoly, vycházky,  pomoc lidem i ostatním zvířatům. psy v dočaskách učí si hrát…

Nesnáší – zavřené dveře:-D, samotu

Základní údaje

Plemeno: kříženec ovčáka
Datum narození: 2019
Pohlaví: fenka
U nás od: 2021

Keisi

Canisterapeutický pomocník

přezdívka madam Psíčková /když je hodná/ a Štěkanátek – když zlobí

fenka křížence srnky a knírače :-D, byla darována azylu jako 4. měsíční štěně, které chronicky utíkalo , kde již šlo o život. Dále má srůst loketního kloubu na přední- což znamená že pokulhává stále a bud po úrazu, nebo spíše růstový deficit hybermobility  páteře a kloubů , tudíž je odkázána na kloubní preparáty a čekají ji další rentgeny.

Její utíkání nakonec bylo způsobeno extrémní separační úzkostí a závislostí na člověku.  Ani ji tak nezajímají ostatní psi, jako musí mít svého člověka /tady Ryšku/ stále, doslova u sebe. Spí s námi, dovede se stulit do co nejmenší kuličky a je nejodvážnějsí ze všech psů. Je tady určena pro kontaktní terapii a úkoly  nejen s dětmi. je velmi pečovatelsky nadaná- pomáhá s péčí o kotěší, štěněcí a jiná miminka….

Miluje – svého člověka, být středem pozornosti, spaní pod peřinou, výzvy, je největší trhač :-D, kočičí granule

Nesnáší -samotu a když je někdo smutný a opuštěná mláďátka- hned se o ně stará…

Základní údaje

Plemeno: kříženec ovčáka
Datum narození: 11/2021
Pohlaví: fenka
U nás od: 2021

Kočky

Lolily

Terapeutický pomocník

Kočičku jsme získaly jako koťátko od místních lidí, kterým se narodila jako jedináček. U nás se stala domácím parťákem, ale  noci ráda tráví venku. Miluje hlazení a spaní na posteli.

Základní údaje

Kastrovaná

Datum narození: 4/2019
Pohlaví: samice
U nás od: 2019

 

Maya

Terapeutický pomocník

Zlatá kráska- nalezenkyně od kontejnerů. Než jsme ji našli my, prošla si prý 3 domácnostmi, kde si ji bohužel nemohli nechat. U nás se stala skvělou kamarádkou Lolili se kterou jsou stejně staré.  Maya nám dala v květnu 2020 nádherná 3 koťátka, která, doufáme, budou felinoterapeutické kočičky. Nyní už je kastrovaná.

Základní údaje

Kastrovaná

Datum narození: 4/2019
Pohlaví: samice
U nás od: 2019